O nás

Myšlenka, touha, nápad a radost z toho co děláme...to jsme MY :-)

 

Za vším je touha hrát a také touha po svobodě. Když jste v angažmá – musíte poslouchat a čekat, co dostanete. Pro nás je to nepřijatelné a proto jsme na vlastních nohách.
Začalo se Dívčí válkou, která se za těch pár let co jsme ji hráli stala divadelním hitem, o čemž svědčí 150 odehraných představení. V průběhu času jsme se začali orientovat na vlastní repertoár – Hledám milence, Tři v háji, Můžu k tobě? Svaté neřesti, Kdo se bojí postele? více v sekci Naše hry.

Je to tvůrčí nadšení, radost z práce a odměna v podobě bavících se diváků, které stojí za našimi hrami.

Setkat se s námi můžete prakticky kdekoliv a když by jste chtěli abychom hráli u Vás, tak nám jednoduše zavolejte a určitě se domluvíme. Sježděnou už máme celou republiku a hrajeme jak ve velkých městech, tak v malých vesničkách. Naše komedie, které jsou často pohledem do života dnešní společnosti, se staly neodmyslitelnou součástí kulturního roku nejednoho města a vesnice.

Dlouhodobou myšlenkou bylo vytvoření komorní scény. Realizaci takové myšlenky však provází nějaké ty obavy a nejistota z něčeho nového. Pak se ale objevila příležitost a tou byla možnost spolupráce se Slovenským autorem Vlado Bálintem. A tak vznikla Komorní scéna Divadla Artur a její první hra – Sto let v očistci. Naše obavy se rozplynuly při prvním představení a s prvními reakcemi diváků. Jindra Kriegel, který na sebe vzal těžké břímě monodramatu, dal tomuto představení duši a divákovi možnost skutečné exkurze za hranice našich představ o tom, co je vlastně mezi nebem a zemí.

Co tak ještě o nás více napsat? Vlastně ať napíšeme cokoliv, už budeme jen opisovat to, co je na naších stránkách v dalších sekcích jako "Naši herci, Naše hry, Program...", nebo na našem Facebooku. Takže prozkoumejte si v klidu náš web, najděte si v programu hru, která je Vašemu srdci nejblíže a pokud chcete, abychom přijeli za Vámi, napiště nebo zavolejte.

Těšíme se na Vás!