top of page

 

Můžu k tobě?

Děj této komedie, která je napsána pro soubor Divadla Artur, se odehrává v psychiatrické ordinaci doktora Flojda a v bistru před ordinací, které vede paní Kubíčková a které slouží jako čekárna pro pacienty.

Paní Kubíčková si již půl roku, tedy po celou dobu, kdy do této ordinace doktor Flojd nastoupil, na něj myslí. Přeci jen ji jako rozvedené samoživitelce muž už nějaký čas chybí. Flojd je sice rozvedený, ale má rád svoji nezávislost a také krásné mladé dvacetileté dívky, i když s jednou z nich, Lenkou, by se nyní nejraději rozešel.

Kubíčková již dlouhou dobu přemýšlí, jak mu o své náklonnosti k němu říci a trápí se, že není rozhodnější. Mezitím do ordinace se svými problémy postupně přichází pětice pacientů.

 

Stihomam, nymfomanie, deprese vyšeptalých hvězd, fobie, zlozvyky. Co pomáhá nejvíce při léčbě pacientů doktora Flojda? Je to on sám nebo vřelé slovo a vyhlášená káva zkušené ženy - paní Kubíčkové? Seznámí Kubíčková konečně Flojda se svými city k němu? Dokáže Flojd od sebe odlákat Lenku, která bez něho nedokáže žít a jemu vadí její omezování? A co všichni Flojdovi pacienti? Překonají své deprese, fobie a zlozvyky?

Situační komedie z prostředí psychiatrické ordinace přibližuje s humorem a ironií zamotané mezilidské vztahy a také psychické novodobé civilizační problémy, které naši předci většinou vůbec neznali.

 

 

Délka představení: 120 minut

Napsal: Jindra Kriegel a Miroslav Oupic

Režie: Vojtěch Nouzák

Hudba: Viktor Dyk

 

 

 

Obsazení:

Roman Štolpa, Martin Pošta, Monika Timková, Jindra Kriegel, Lucie Linhartová, Josef Hervert, Vojta Efler, Radomír Švec, Vojta Hájek, Hana Sršňová, Zuzana Žáková,

Irena Máchová

 

bottom of page